Nova knjiga

piše: Dejana Živković III3

Roman Biti poseban kroz niz humornih i ljupkih epizoda približava čitaocima probleme sa kojima se mladi susreću u doba kad prave vrednosti gube na značaju. Osim toga, Đukina borba za Ljubicu nosi osećanja, strahove i moralne dileme kakve imaju i odrasli kada se zaljube. Iako je njegov put do njenog srca pun teških prepreka, glavni junak je još od ranog detinjstva zacrtao da je Ljubica njegov izbor za ceo život. S obzirom da se njene aluzije na svet odraslih prostiru i mnogo dalje i više od toga, Jelena Trajković je u svom prvencu uspela da stvori ono što mnogim velikim piscima nikada nije pošlo za rukom – knjigu za sve uzraste. Uživajte!

Dan srpskog jedinstva, slobode i nacionalne zastave i nacionalne zastave

Danas, 15. septembra 2023. godine obeležavamo Dan srpskog jedinstva, slobode i nacionalne zastave, koji je ustanovljen pre tri godine kao državni praznik Republike Srbije i Republike Srpske.

Zastava je najvažniji simbol svake države, a naše okupljanje pod jednom zastavom, crveno-plavo-belom, označava i jedinstvo srpskog naroda u prošlosti, sadašnjosti i budućnosti, a označava i zajedničko sećanje na dogadjaj koji je utemeljio državu srpskog naroda pre 105 godina.

Na današnji dan, 15. septembra 1918. ...(opširnije)

 
Dobrodošlica za prvake

U školskom dvorištu ovog 1. septembra bilo je dosta osmeha, lepih želja, uzbuđenja i pomalo treme. Prvake su dočekali stariji gimnazijalci, direktorka i odeljenjske starešine, koje su ih nakon prijema odvele na prvi čas. Posle obraćanja direktorke, Biljane Grujičić, sa prozora su poleteli baloni sa porukama dobrodošlice. Učenici su svojim porukama hteli da pruže podršku prvacima i ulepšaju im prvi dan u novom okruženju.
Želimo svima srećan početak nove školske ...(opširnije)