Izlet u Vrnjačku banju

Učenici prvog razreda naše škole su u ​​subotu, 1.oktobra, išli na izlet u Vrnjačku Banju.

Na putu do odredišta posetili smo manastir Blagoveštenje koji se nalazi u Ovcarsko-kablarskoj klisuri, poznatijoj kao mala Sveta Gora.

Manastir Blagoveštenje izdvaja se po svojoj lepoti, koja ga krasi još od vremena kada je osnovan. Manastir je poznat po svojim izuzetnim freskama, koje su dobro očuvane, ali i po zamonašenju patrijarha Pavla, koje se odigralo baš u njemu.

Nakon obilaska manastira nastavili smo put dalje ka banji.

Prvo što smo obišli pri dolasku u Vrnjačku Banju bila je kuća poznatog generala Jovana Belimarkovića. Ovaj general je poznat je po tome što je pomogao da se Karađorđevići svrgnu sa trona, a povrati dinastija Obrenović. O njegovim zaslugama i važnosti mnogo govori i brojno ordenje koje smo imali priliku da zapazimo.

Po obilasku vile, imali smo slobodno vreme, koje smo proveli u centru Vrnjačke Banje.

Ono što nam je svakako odmah zapalo za oko, kao i svim drugim turistima, jeste nadaleko čuveni most ljubavi, poznat po brojnim katancima, kojima su parovi iz cele Srbije, ali i sveta, zaključavali svoju ljubav. Da li je neko od nas učinio isto, neka bude tajna.

Naravno, nismo mogli a da ne vidimo simbol Vrnjačke Banje, vrapca Gočka. Njegova skulptura nalazi se u samom centru i privlači pažnju brojnih turista.

Japanski vrt bio je sledeća lokacija. Vrt ovog tipa, koji smo videli u Vrnjačkoj Banji, drugi je takav vrt u Srbiji. Naime, osim najpoznatije srpske banje, jedino se još Beograd može pohvaliti da je svoj sadržaj obogatio japanskom baštom. Vrt je izgrađen zahvaljujući donaciji Organizacije za obeležavenje godišnjice svetskog sajma u Japanu 1970. godine.

Zanimljivoj atmosferi na ovom našem izletu doprineli su svakako i mali sportski turniri u fudbalu, organizovani među odeljenjima. Pored dečaka, u ovom takmičenje pokazali su se i ženski timovi svakog odeljenja.

Kao šlag na tortu došla je jedna mala igrica. Naime, svako odeljenje dobilo je zagonetku koja se odnosila na neku znamenitost grada. Naš zadatak je bio da otkrijemo o čemu je reč, odemo na tu lokaciju, slikamo se i vratimo se nazad do Gočka. Sve ovo ne bi bilo tako zanimljivo da razredne starešine nisu uživale zajedno sa nama u prvom izletu novopečenih gimnazijalaca.

Sve u svemu, pored onog što smo obišli, ali i naučili, Vrnjačka Banja je bila odlična prilika da se bolje upoznamo međusobno, steknemo nova poznanstva, započnemo prijateljstva. Ovo je bilo tek prvo putovanje nas kao gimnazijalaca, a već se radujemo svim putovanjima koja će doći.







Marko Stanić I-2

Gimanzijalci donirali osnovcima knjige za biblioteku

Danas su đaci naše škole bili u poseti OŠ „Aleksa Devojić” Sevojno, IO Krvavci. Tom prilikom donirali su knjige njihovoj školskoj biblioteci. Ugostili su ih direktorka škole i učiteljica Ljiljana Veizović sa učenicima trećeg razreda, koji su pripremili prigodan program. Sa učenicima su išli profesor Slavko Marković i profesor Igor Marjanović. ...(opširnije)

 
Promocija romana „Razbila nas zvečka”

Danas se u našoj školi održala promocija knjige ,,Razbila nas zvečka”, a predstavila ju je upravo njena autorka Tijana Sovilj sa gošćama Ružicom Dabić i Gordanom Danilović. Knjiga je namenjena upravo nama, priča o skupu realnih dešavanja mladih koje je naša autorka saslušala. Likovi su "živi", atmosfera realna, a svaka priča iskrena je ispovest nekog deteta. Osim Tijane, sve oči bile su uperene i u đake Tehničke škole „Novi Beograd” ...(opširnije)

AKTUELNE VESTI
  Fudbaleri Užičke gimnazije najbolji u opštini

  Čak Noris danas proslavlja 75. rođendan

  Proslava osmog marta na času matematike

  Školsko takmičenje iz biologije

  Memorijalno veče u Narodnoj biblioteci

  Održano 12. takmičenje za Frankofnu pesmu, uspešna učenica gimnazije Anica Cvetković

  Komad "Ko je ovde idiot" nasmejao Čajetince do suza Milan Kalinić: "Pozitivna reakcija publike najbolji pokazatelj uspeha predstave"

  Reperoar Narodnog pozorišta za mart 2014.

  Veče za pamćenje u užičkom teatru, premijerno izvedena Ćopićeva komedija "Odumiranje međeda"

  Repriza na "Etihardu", spektakl u Torinu

  U sredu premijera ''Odumiranja međeda'', Stamatović: ''Izbacimo stereotipe!''

  Sloboda konačno pobedila

  Lepota Kusturičinih zdanja

  Real ubedljivo do trijumfa protiv Šalkea, Porto i Bezel podelili plen

  Nastavak najmasovnijeg fudbalskog takmičenja

  Neizvesnost u najelitnijem fudbalskom takmičenju raste

  Povratak u klupe

  Košarkaši Slobode ne prekidaju crnu seriju rezultata

  Srbija je dobila predstavnika na Evroviziji

  Pravoslavna crkva slavi danas Sretenje Gospodnje

  Ljubav iznad svega

  Koliko danas ima ovakvih profesora?

  UŽIVO: GIMNAZIJALAC NA KONCERTU TONIJA CETINSKOG

  Umetnost nije nikada završena – samo je napuštena

  Malo poučne geografije i van redovnih časova...

  Repertoar bioskopa Art od 12. do 18. februara

  Planinarenje – pravi način da ostanete u odličnoj kondiciji

  Čuveni putopisi Isidore Sekulić - "Pisma iz Norveške" u Laguninom izdanju

  Predavanje prvaka o značaju ozonskog omotača na časovima biologije

  Da se zna ko je fudbalski gazda Madrida. Atletiko deklasirao Real sa 4:0 i uzdrmao vrh tabele


6 7 8 [9] 10 11 12
Prva   Prethodna    Sledeća   Poslednja