DEC072013
Literarni konkurs 'Shakespearean Sonnet'

U okviru vaspitno-obrazovnog projekta ’Šekspir među nama – 450 godina’, kojim se obeležava 450 godina od Šekspirovog rođenja, Užička gimnazija organizuje literarni konkurs na temu ’Shakespearean Sonnet’. Na konkursu mogu da učestvuju svi učenici užičkih srednjih škola.
Tema konkursa je pisanje soneta na engleskom jeziku u formi Šekspirovog – on treba da se sastoji od tri katrena i jednog distiha, sa stihovima od deset slogova i sa shemom rime ABAB CDCD EFEF GG. Tema soneta je slobodna.
Rad treba da se otkuca i potpiše šifrom, a da se uz njega dostave i ostali podaci: šifra, ime i prezime, naziv škole i odeljenje.
Radovi se ne vraćaju. Užička gimnazija zadržava pravo da radove dalje koristi i objavljuje.
Konkurs traje od 10. decembra 2013. do 1. februara 2014. godine.
Radovi mogu da se pošalju poštom na adresu: Užička gimnazija, Trg Svetog Save 6, 31000 Užice, sa naznakom ’Šekspir’ ili donesu u Gimnaziju i predaju profesorima engleskog jezika.

Proglašenje pobednika i dodela nagrada održaće se u februaru 2014. godine. Nagrađeni će o svemu biti blagovremeno obavešteni.

Autor: Stručno veće za engleski jezik

16. decembar. The Crazy Little Thing Called Love Reading Quiz
04. decembar. Plugodisnji test srpski II
18. septembar. Halloween literary contest