DEC072013
Likovni konkurs 'Shakespeare and His Time'

U okviru vaspitno-obrazovnog projekta ’Šekspir među nama – 450 godina’, kojim se obeležava 450 godina od Šekspirovog rođenja, Užička gimnazija organizuje likovni konkurs na temu ’Shakespeare and His Time’. Na konkursu mogu da učestvuju svi učenici užičkih srednjih škola. Tema konkursa je predstavljanje Šekspira, njegovog dela ili vremena u kome je živeo.
Tehnike koje se mogu koristiti su po slobodnom izboru (olovka, voštane boje, akvarel, uljane boje, mastilo, itd. kao i sve vajarske tehnike: glina, glinamol, drvo i dr.).
Format crteža i slika treba da bude A3.
Potrebno je radove na poleđini potpisati šifrom i uz njih dostaviti i ostale podatke: šifru, ime i prezime, naziv škole i odeljenje.
Radovi se ne vraćaju. Užička gimnazija zadržava pravo da radove dalje koristi i izlaže.
Konkurs traje od 10. decembra 2013. do 1. februara 2014. godine.
Radovi mogu da se pošalju poštom na adresu: Užička gimnazija, Trg Svetog Save 6, 31000 Užice, sa naznakom ’’Šekspir’’ ili donesu u Gimnaziju i predaju nekom od profesora engleskog jezika.

Proglašenje pobednika i dodela nagrada održaće se u februaru 2014. godine. Nagrađeni će o svemu biti blagovremeno obavešteni.

Autor: Stručno veće za engleski jezik

16. decembar. The Crazy Little Thing Called Love Reading Quiz
04. decembar. Plugodisnji test srpski II
18. septembar. Halloween literary contest