MAR012014
Okružno takmičenje iz računarstva i informatike

Užička gimnazija je bila ovogodišnji domaćin okružnog takmičenja iz računarstva i informatike u organizaciji Društva matematičara Srbije.
Na takmičenju su bila tri učenika: Selaković Miloš, treći razred Užičke gimnazije, Mrdak Luka i Caković Pavle, drugi razred Prijepoljske gimnazije. Sva tri učenika su se kvalifikovala na ovo takmičenje rešavajući zadatke on-line na dva kruga kvalifikacija.

Učenici su 240 minuta rešavali tri zadatka u B kategoriji (A kategorija je za učenike matematičkih gimnazija). Njihova rešenja zadataka su dostavljena komisiji u Beogradu koja će ih testirati i objaviti rezultate.

Autor: Dejan Cvijetić

30. april. Državno takmičenje iz fizike