MAR292016
Literarni konkurs na engleskom jeziku
kategorija: Takmičenja

Na literarnom konkursu na engleskom jeziku pod nazivom The Cinquain Poetry Contest, koji je u toku februara i marta meseca 2016. Godine organizovalo Stručno veće za engleski jezik Užičke gimnazije, učestvovalo je devetnaest učenika svih razreda sa preko sedamdeset radova. Njihov zadatak je bio da napišu kratku pesmu od pet stihova, posebne forme, koja je inspirisana japanskom haiku i tanka poezijom, a zove se cinquin. Žiri, koga su činili svi profesori engleskog jezika, dodelio je sedam nagrada sledećim učenicima: Bogdanu Ršumoviću I6 i Tamari Lacmanović II1 – prvo mesto; Anđeli Paunović III1 – drugo mesto, Maji Aleksić III5 – treće mesto, Kristini Avakumović III4 – četvrto mesto, Jovani Ilić II4 – peto mesto i Mihailu Cerovcu III1 –šesto mesto. Nagrade su obezbedili izdavačke kuće The English Book iz Beograda i Pearson iz Velike Britanije.

Bogdan Ršumović I6
Sin
Golden, powerful
Appealing, seducing, corrupting
No amount is enough
greed

Tamara Lacmanović II1
Doubt
Powerful, frightening
Disturbing, torturing, ruining
Silent killers of our minds
Suspicion

Destroying, killing, avenging
Human nature pursues strife
Pain

Autor: Stručno veće za engleski jezik

30. jun. Dan Kanade
20. jun. Drugi nacionalni konkurs za kratkometražni film na španskom jeziku 'Servantes prikazuje ...'
19. jun. DSD ispiti 2017.
06. jun. DELF ispiti 2017.
05. jun. Srpska hemijska olimpijada
02. jun. Canada 150