Obrazac za posmatranje casa Konkursna dokumentacija za ekskurziju školske 2017/18 Stories in French Canada 150 Canada 150 Stories in English ZAŠTO SE UPISATI U RAČUNARSKO ODELJENJE ZAŠTO SE UPISATI U ODELjENjE SEDMOG RAZREDA TALENTOVANIH MATEMATIČARA UŽIČKE GIMNAZIJE Konačni rezultati okružnog takmičenja iz stranih jezika Prijava za računarsko odeljenje Lifet za računarsko odeljenje Prijava za 7. razred specijalnog matematickog odeljenja Lifet za specijalno matematicko odeljenje Raspored zvonjenja Uputstvo za pisanje maturskog rada Šablon za maturski rad Fondacija Života Vranić Javna nabavka kupovina struje Standardi kompetencija SU licni plan SU Bodovanje SU Prva strana e-izdanja "Gimnazijalca"

MAR292016
Literarni konkurs na engleskom jeziku
kategorija: Takmičenja

Na literarnom konkursu na engleskom jeziku pod nazivom The Cinquain Poetry Contest, koji je u toku februara i marta meseca 2016. Godine organizovalo Stručno veće za engleski jezik Užičke gimnazije, učestvovalo je devetnaest učenika svih razreda sa preko sedamdeset radova. Njihov zadatak je bio da napišu kratku pesmu od pet stihova, posebne forme, koja je inspirisana japanskom haiku i tanka poezijom, a zove se cinquin. Žiri, koga su činili svi profesori engleskog jezika, dodelio je sedam nagrada sledećim učenicima: Bogdanu Ršumoviću I6 i Tamari Lacmanović II1 – prvo mesto; Anđeli Paunović III1 – drugo mesto, Maji Aleksić III5 – treće mesto, Kristini Avakumović III4 – četvrto mesto, Jovani Ilić II4 – peto mesto i Mihailu Cerovcu III1 –šesto mesto. Nagrade su obezbedili izdavačke kuće The English Book iz Beograda i Pearson iz Velike Britanije.

Bogdan Ršumović I6
Sin
Golden, powerful
Appealing, seducing, corrupting
No amount is enough
greed

Tamara Lacmanović II1
Doubt
Powerful, frightening
Disturbing, torturing, ruining
Silent killers of our minds
Suspicion

Destroying, killing, avenging
Human nature pursues strife
Pain

Autor: Stručno veće za engleski jezik

17. maj. "PROCES" - III2
10. maj. OBAVEŠTENјE – PRIJAVA ZA POLAGANјE PRIJEMNIH ISPITA
09. maj. POZIV ZA UPIS U VII RAZRED SPECIJALNOG MATEMATIČKOG ODELJENJA
09. maj. POZIV ZA UPIS U RAČUNARSKO ODELjENjE
25. april. DELF ispiti
10. april. Okružno i medjuokružno takmičenje iz odbojke
10. april. Francusko veče 2017.
27. mart. HIPPO 2017