APR172016
Republičko takmičenje iz stranih jezika
kategorija: Takmičenja

Na Republičkom takmičenju iz stranih jezika koje je održano 17. aprila 2016. godine u Beogradu, u IX beogradskoj gimnaziji za engleski jezik, a u XIV beogradskoj gimnaziji za ruski, francuski, nemački i italijanski jezik, Emilija Milojević IV1 osvojila je prvo ,a Aleksandra Pavić IV6 drugo mesto iz francuskog jezika. Ovom izvanrednom uspehu treba dodati peto mesto Nevene Cvetković IV5 iz italijanskog jezika i vredne rezultate Marije Jovanović IV1 i Divne Jasiković IV5 iz engleskog jezika koje su bile vrlo blizu izlaska na usmeni deo takmičenja. Ovo je, svakako, jedna od najuspešnijih takmičarskih godina što se stranih jezika tiče u istoriji Užičke gimnazije. Sve čestitke zaslužuju i učenici i njihovi mentori, profesor francuskog jezika Đurđica Sudzilovski, profesor italijanskog jezika Bojana Broćić i profesori engleskog jezika Jelena Ćorović i Danka Kovačević.

Autor: Stručno veće za strane jezike

31. oktobar. Francuski ataše u poseti Užičkoj gimnaziji
10. oktobar. Welcome to Wonderland
04. oktobar. Evropski dan jezika 2017.
30. avgust. Raspored smena
30. jun. Dan Kanade
20. jun. Drugi nacionalni konkurs za kratkometražni film na španskom jeziku 'Servantes prikazuje ...'
19. jun. DSD ispiti 2017.
06. jun. DELF ispiti 2017.