APR172016
Republičko takmičenje iz stranih jezika
kategorija: Takmičenja

Na Republičkom takmičenju iz stranih jezika koje je održano 17. aprila 2016. godine u Beogradu, u IX beogradskoj gimnaziji za engleski jezik, a u XIV beogradskoj gimnaziji za ruski, francuski, nemački i italijanski jezik, Emilija Milojević IV1 osvojila je prvo ,a Aleksandra Pavić IV6 drugo mesto iz francuskog jezika. Ovom izvanrednom uspehu treba dodati peto mesto Nevene Cvetković IV5 iz italijanskog jezika i vredne rezultate Marije Jovanović IV1 i Divne Jasiković IV5 iz engleskog jezika koje su bile vrlo blizu izlaska na usmeni deo takmičenja. Ovo je, svakako, jedna od najuspešnijih takmičarskih godina što se stranih jezika tiče u istoriji Užičke gimnazije. Sve čestitke zaslužuju i učenici i njihovi mentori, profesor francuskog jezika Đurđica Sudzilovski, profesor italijanskog jezika Bojana Broćić i profesori engleskog jezika Jelena Ćorović i Danka Kovačević.

Autor: Stručno veće za strane jezike

09. januar. Javni čas ruskog jezika
26. decembar. Nemačko veče
20. decembar. Literary Contest: “I’m Nobody, who are you?”
15. decembar. Užički parlamentarci u poseti Srpskoj akademiji nauka i umetnosti
15. decembar. Harry Potter Quiz
14. decembar. Bronzana medalja na Međunarodnoj naučnoj olimpijadi u Holandiji
12. decembar. Takmičenje „Dabar“