MAJ202016
Šekspir i Servantes

400 godina od smrti velikana svetske književnosti, Viljema Šekspira i Migela de Servantesa (obojica su umrla na isti dan 23. aprila 1616. godine), obeleženo je dramskim programom na engleskom i španskom jeziku 19. maja 2016. godine u svečanoj sali Užičke gimnazije. Program su pripremili nastavnici engleskog i španskog jezika, a u njemu je učestvvoalo tridesetak učenika svih razreda Gimnazije. Pedesetominutnu predstavu brojna publika je ispratila sa velikom pažnjom i nagradila dugotrajnim aplauzom.Veliku pomoć u realizaciji programa pružili su nam Dušanka Nikačević, profesor engleskog jezika u penziji, Umetnička škola i Narodno pozorište iz Užica.

Autor: Svetlana Gavrilović

09. januar. Javni čas ruskog jezika
26. decembar. Nemačko veče
20. decembar. Literary Contest: “I’m Nobody, who are you?”
15. decembar. Užički parlamentarci u poseti Srpskoj akademiji nauka i umetnosti
15. decembar. Harry Potter Quiz
14. decembar. Bronzana medalja na Međunarodnoj naučnoj olimpijadi u Holandiji
12. decembar. Takmičenje „Dabar“