MAJ202016
Šekspir i Servantes

400 godina od smrti velikana svetske književnosti, Viljema Šekspira i Migela de Servantesa (obojica su umrla na isti dan 23. aprila 1616. godine), obeleženo je dramskim programom na engleskom i španskom jeziku 19. maja 2016. godine u svečanoj sali Užičke gimnazije. Program su pripremili nastavnici engleskog i španskog jezika, a u njemu je učestvvoalo tridesetak učenika svih razreda Gimnazije. Pedesetominutnu predstavu brojna publika je ispratila sa velikom pažnjom i nagradila dugotrajnim aplauzom.Veliku pomoć u realizaciji programa pružili su nam Dušanka Nikačević, profesor engleskog jezika u penziji, Umetnička škola i Narodno pozorište iz Užica.

Autor: Svetlana Gavrilović

30. jun. Dan Kanade
20. jun. Drugi nacionalni konkurs za kratkometražni film na španskom jeziku 'Servantes prikazuje ...'
19. jun. DSD ispiti 2017.
06. jun. DELF ispiti 2017.
05. jun. Srpska hemijska olimpijada
02. jun. Canada 150