SEP212016
Evropski dan jezika 2016.

Užička gimnazija je ovogodišnji Evropski dan jezika obeležila gostovanjem Patriše Andjelković, koja je održala dva predavanja za učenike osnovnih i srednjih škola i nastavnike engleskog jezika. Gospodja Andjelković je profesor engleskog i francuskog jezika u penziji, prevodilac, autor knjiga za decu, fotograf, bloger i zaljubljenik u putovanja. Njen dolazak u Užice i Užičku gimnaziju rezultat je saradnje nastavnika engleskog jezika na nivou grada, a realizovan je uz pomoć ELTA-e - Udruženja nastavnika engleskog jezika i Kreativnog centra iz Beograda. Uvažena gošća je sa učenicima osnovnih škola razgovarala o svojim knjigama i pisanju, a srednjoškolcima se obratila pričom o važnosti i različitim načinima učenja stranih jezika kao i o kulturološkim razlikama koje je ilustrovala brojnim fotografijama sa svojih putovanja.

Autor: Svetlana Gavrilović

09. januar. Javni čas ruskog jezika
26. decembar. Nemačko veče
20. decembar. Literary Contest: “I’m Nobody, who are you?”
15. decembar. Užički parlamentarci u poseti Srpskoj akademiji nauka i umetnosti
15. decembar. Harry Potter Quiz
14. decembar. Bronzana medalja na Međunarodnoj naučnoj olimpijadi u Holandiji
12. decembar. Takmičenje „Dabar“