SEP212016
Evropski dan jezika 2016.

Užička gimnazija je ovogodišnji Evropski dan jezika obeležila gostovanjem Patriše Andjelković, koja je održala dva predavanja za učenike osnovnih i srednjih škola i nastavnike engleskog jezika. Gospodja Andjelković je profesor engleskog i francuskog jezika u penziji, prevodilac, autor knjiga za decu, fotograf, bloger i zaljubljenik u putovanja. Njen dolazak u Užice i Užičku gimnaziju rezultat je saradnje nastavnika engleskog jezika na nivou grada, a realizovan je uz pomoć ELTA-e - Udruženja nastavnika engleskog jezika i Kreativnog centra iz Beograda. Uvažena gošća je sa učenicima osnovnih škola razgovarala o svojim knjigama i pisanju, a srednjoškolcima se obratila pričom o važnosti i različitim načinima učenja stranih jezika kao i o kulturološkim razlikama koje je ilustrovala brojnim fotografijama sa svojih putovanja.

Autor: Svetlana Gavrilović

31. oktobar. Francuski ataše u poseti Užičkoj gimnaziji
10. oktobar. Welcome to Wonderland
04. oktobar. Evropski dan jezika 2017.
30. avgust. Raspored smena
30. jun. Dan Kanade
20. jun. Drugi nacionalni konkurs za kratkometražni film na španskom jeziku 'Servantes prikazuje ...'
19. jun. DSD ispiti 2017.
06. jun. DELF ispiti 2017.