NOV172016
Literarni konkurs na engleskom jeziku

Tradicionalni literarni konkurs na engleskom jeziku ove godine je bio posvećen obeležavanju 150 godina od rođenja britanskog književnika Herberta Džordža Velsa, jednog od začetnika naučnofantastičnog žanra. Zadatak učesnika konkursa je zato bio da napišu kratku priču na temu naučne fantastike od 300 do 1000 reči. Pobednici konkursa su; Dejan Bakić IV5 (prvo mesto), Aleksa Nikolić III1 (drugo mesto), Jovana Babić III6 (treće mesto), Dubravka Ivanović IV3 (četvrto mesto), Jovana Ilić III4 (peto mesto) i Aleksandra Todorović IV1 (šesto mesto). Sponzori takmičenja su bili The English Book iz Beograda i izdavačka kuća Pearson.

Autor: Stručno veće za engleski jezik

15. decembar. Harry Potter Quiz
14. decembar. Bronzana medalja na Međunarodnoj naučnoj olimpijadi u Holandiji
12. decembar. Takmičenje „Dabar“