MAR192017
Okružno takmičenje iz stranih jezika
kategorija: Takmičenja

U Užičkoj gimnaziji je 19. marta održano okružno takmičenje iz stranih jezika na kome je učestvovalo 49 učenika iz gimnazija i srednjih stručnih škola iz Užica, Požege, Prijepolja, Arilja, Sjenice, Nove Varoši, Bajine Bašte i Priboja. Oni su se takmičili u poznavanju engleskog, francuskog, ruskog i nemačkog jezika.
Učenici naše škole izborili su pet plasmana na republičko takmičenje. Vladimir Knežević IV1 i Sandra Tešović IV1 osvojili su prvo mesto iz nemačkog jezika, a Dubravka Ivanović IV3, Ivana Ilić IV2 i Andrija Tomić IV4 treće mesto iz engleskog jezika. Mentori učenicima su bile Ivana Vasilić i Brankica Skorković.
Konačni rezultati nalaze se u Info fajlovima.

Autor: Stručno veće za strane jezike

31. oktobar. Francuski ataše u poseti Užičkoj gimnaziji
10. oktobar. Welcome to Wonderland
04. oktobar. Evropski dan jezika 2017.
30. avgust. Raspored smena
30. jun. Dan Kanade
20. jun. Drugi nacionalni konkurs za kratkometražni film na španskom jeziku 'Servantes prikazuje ...'
19. jun. DSD ispiti 2017.
06. jun. DELF ispiti 2017.