MAR192017
Okružno takmičenje iz stranih jezika
kategorija: Takmičenja

U Užičkoj gimnaziji je 19. marta održano okružno takmičenje iz stranih jezika na kome je učestvovalo 49 učenika iz gimnazija i srednjih stručnih škola iz Užica, Požege, Prijepolja, Arilja, Sjenice, Nove Varoši, Bajine Bašte i Priboja. Oni su se takmičili u poznavanju engleskog, francuskog, ruskog i nemačkog jezika.
Učenici naše škole izborili su pet plasmana na republičko takmičenje. Vladimir Knežević IV1 i Sandra Tešović IV1 osvojili su prvo mesto iz nemačkog jezika, a Dubravka Ivanović IV3, Ivana Ilić IV2 i Andrija Tomić IV4 treće mesto iz engleskog jezika. Mentori učenicima su bile Ivana Vasilić i Brankica Skorković.
Konačni rezultati nalaze se u Info fajlovima.

Autor: Stručno veće za strane jezike

09. januar. Javni čas ruskog jezika
26. decembar. Nemačko veče
20. decembar. Literary Contest: “I’m Nobody, who are you?”
15. decembar. Užički parlamentarci u poseti Srpskoj akademiji nauka i umetnosti
15. decembar. Harry Potter Quiz
14. decembar. Bronzana medalja na Međunarodnoj naučnoj olimpijadi u Holandiji
12. decembar. Takmičenje „Dabar“