OKT312017
Francuski ataše u poseti Užičkoj gimnaziji

Francuski ataše za saradnju pri Francuskom institutu u Srbiji, gospođa Florans Koc, posetila je Užičku gimnaziju 26. oktobra. Razlog posete bio je susret sa profesorima i đacima i razgovor na temu unapređivanja samog procesa učenja francuskog jezika kao drugog stranog jezika. Razgovaralo se o daljoj saradnji Francuskog instituta sa Užičkom gimnazijom i o DELF ispitu koji se svake godine organizuje u našoj školi.
Tom prilikom naši učenici priredili su malu priredbu u znak dobrodošlice i prikazali film „Zašto je važno učiti francuski jezik“. Gospođa Florans Koc pohvalila je priredbu i održala kratko predavanje našim učenicima.

Autor: Đurđica Sudzilovski

10. oktobar. Welcome to Wonderland
04. oktobar. Evropski dan jezika 2017.
30. avgust. Raspored smena
30. jun. Dan Kanade
20. jun. Drugi nacionalni konkurs za kratkometražni film na španskom jeziku 'Servantes prikazuje ...'
19. jun. DSD ispiti 2017.
06. jun. DELF ispiti 2017.
05. jun. Srpska hemijska olimpijada