OKT312017
Francuski ataše u poseti Užičkoj gimnaziji

Francuski ataše za saradnju pri Francuskom institutu u Srbiji, gospođa Florans Koc, posetila je Užičku gimnaziju 26. oktobra. Razlog posete bio je susret sa profesorima i đacima i razgovor na temu unapređivanja samog procesa učenja francuskog jezika kao drugog stranog jezika. Razgovaralo se o daljoj saradnji Francuskog instituta sa Užičkom gimnazijom i o DELF ispitu koji se svake godine organizuje u našoj školi.
Tom prilikom naši učenici priredili su malu priredbu u znak dobrodošlice i prikazali film „Zašto je važno učiti francuski jezik“. Gospođa Florans Koc pohvalila je priredbu i održala kratko predavanje našim učenicima.

Autor: Đurđica Sudzilovski

09. januar. Javni čas ruskog jezika
26. decembar. Nemačko veče
20. decembar. Literary Contest: “I’m Nobody, who are you?”
15. decembar. Užički parlamentarci u poseti Srpskoj akademiji nauka i umetnosti
15. decembar. Harry Potter Quiz
14. decembar. Bronzana medalja na Međunarodnoj naučnoj olimpijadi u Holandiji
12. decembar. Takmičenje „Dabar“