DEC042017
Takmičenje „Dabar“
kategorija: Takmičenja

Kao i prethodne dve godine, ove školske godine naši učenici su učestvovali na takmičenju iz računarske i informatičke pismenosti „Dabar“. Cilj takmičenja je povećanje interesovanja učenika za računarstvo i informatiku i motivisanje učenika za rešavanje logičkih problema i zadataka. Naglasak je na programiranju, tehničkim znanjima i rešavanju konkretnih problema.
Školsko takmičenje je održano od 20.11. do 24.11.2017. godine u našoj školi. Učenici su rešavali takmičarske zadatke preko interneta, onlajn. Učenici prvog i drugog razreda su se takmičili u kategoriji Dabar, a učenici trećeg i četvrtog razred u kategoriji Stariji Dabar.
Iz naše škole, na takmičenju je učestvovao 41 učenik prvog razreda, 17 učenika drugog razreda, 16 učenika trećeg razreda i 14 učenika četvrtog razreda.
Nestrpljivo očekujemo rezultate i nadamo se da ćemo imati predstavnike na Državnom takmičenju.

Autor: Anka Misailović

15. decembar. Harry Potter Quiz
14. decembar. Bronzana medalja na Međunarodnoj naučnoj olimpijadi u Holandiji
12. decembar. Takmičenje „Dabar“