DEC042017
Seminar za nastavnike

Za grupu od 30 nastavnika organizovan je, 2.11.2017. godine, seminar ''Od predrasuda i stereotipa do diskriminacije i nasilјa''. Na seminaru su obrađene sledeće teme: 1. Predrasude i stereotipi; 2. Diskriminacija kao princip konvencije o pravima deteta; 3. Zaštita od diskriminacije; i 4. Zaštita od nasilјa, zlostavlјanja i zamenarivanja.
Opšti cilјevi seminara realizovani su kroz: osvešćivanje funkcionisanja modela od stereotipa i predrasuda do diskriminacije i nasilјa i osnaživanje škole da reaguje i preduzima mere prevencije i intervencije uz učešće učenika.
Kroz specifične cilјeve seminara realizovano je i: 1.Upoznavanje sa pojmom predrasuda i stereotipa, osvešćivanje mehanizama nastajanja i posledice (identifikovanje mehanizama nastanka; 2. Razlikovanje opisa od tumačenja; 3. Upoznavanje sa opasnostima; 4. Upoznavanje sa načinima njihovih prevazilaženja; 5. Produblјivanje znanja o diskriminaciji (iskustvo suočavanja sa težinom socijalne izolacije, stavlјanje u tuđu poziciju, upoznavanje sa pojmom, opasnostima, primerima diskriminacije u u OV sistemu; 6. Prepoznavanje primera; 7. Upoznavanje sa mehanizmima reagovanja i nivoi odgovornosti). 8. Upoznavanje sa pojmom i vrstama nasilјa (razlikovanje oblika nasilnog ponašanja prema vrsti i intenzitetu; prepoznavanje aktera koji se uklјučuju u rešavanje slučajeva nasilјa, zavisno od intenziteta.
Seminar je zaveden pod kataloškim brojem 59, iz treće je kompetencije i četvrtog prioriteta. Svi nastavnici dobili su po 8 sati stručnog usavršavanja. Realiyovan seminar ocenjen je visokom ocenom.

Autor: Emilija Stanković, pedagog

15. decembar. Harry Potter Quiz
14. decembar. Bronzana medalja na Međunarodnoj naučnoj olimpijadi u Holandiji
12. decembar. Takmičenje „Dabar“