Izvestaj o strucnom usavrsavanju - obrazac Lista za pracenje casova nastavnika Bodovanje strucnog usavrsavanja 17/18.godina Konačni rezultati prijemnog ispita iz matematike za odeljenja učenika sa posebnim sposobnostima za računarstvo i informatiku Rešenja prijemnog ispita iz matematike za računarsko odeljenje Конкурсна документација за екскурзију у школској 2018-19.години. Окружно такмичење из страних језика Prijava za računarsko odeljenje Zašto upisati računarsko odeljenje? Latinski rečnik Besplatna ONLINE pripremna nastava iz matematike i programiranja Raspored zvonjenja Uputstvo za pisanje maturskog rada Šablon za maturski rad Fondacija Života Vranić Javna nabavka kupovina struje Standardi kompetencija SU licni plan SU Prva strana e-izdanja "Gimnazijalca"

DEC042017
Seminar za nastavnike

Za grupu od 30 nastavnika organizovan je, 2.11.2017. godine, seminar ''Od predrasuda i stereotipa do diskriminacije i nasilјa''. Na seminaru su obrađene sledeće teme: 1. Predrasude i stereotipi; 2. Diskriminacija kao princip konvencije o pravima deteta; 3. Zaštita od diskriminacije; i 4. Zaštita od nasilјa, zlostavlјanja i zamenarivanja.
Opšti cilјevi seminara realizovani su kroz: osvešćivanje funkcionisanja modela od stereotipa i predrasuda do diskriminacije i nasilјa i osnaživanje škole da reaguje i preduzima mere prevencije i intervencije uz učešće učenika.
Kroz specifične cilјeve seminara realizovano je i: 1.Upoznavanje sa pojmom predrasuda i stereotipa, osvešćivanje mehanizama nastajanja i posledice (identifikovanje mehanizama nastanka; 2. Razlikovanje opisa od tumačenja; 3. Upoznavanje sa opasnostima; 4. Upoznavanje sa načinima njihovih prevazilaženja; 5. Produblјivanje znanja o diskriminaciji (iskustvo suočavanja sa težinom socijalne izolacije, stavlјanje u tuđu poziciju, upoznavanje sa pojmom, opasnostima, primerima diskriminacije u u OV sistemu; 6. Prepoznavanje primera; 7. Upoznavanje sa mehanizmima reagovanja i nivoi odgovornosti). 8. Upoznavanje sa pojmom i vrstama nasilјa (razlikovanje oblika nasilnog ponašanja prema vrsti i intenzitetu; prepoznavanje aktera koji se uklјučuju u rešavanje slučajeva nasilјa, zavisno od intenziteta.
Seminar je zaveden pod kataloškim brojem 59, iz treće je kompetencije i četvrtog prioriteta. Svi nastavnici dobili su po 8 sati stručnog usavršavanja. Realiyovan seminar ocenjen je visokom ocenom.

Autor: Emilija Stanković, pedagog

01. jul. Obaveštenje za učenike I razreda u školskoj 2018/2019.
19. jun. Stranger Sagas
18. jun. English in Action 2018