Obaveštenje o pripremnoj nastavi iz matematike za računarsko odeljenje Konkursna dokumentacija za ekskurziju školske 2018/2019 Окружно такмичење из страних језика Prijava za računarsko odeljenje Zašto upisati računarsko odeljenje? Latinski rečnik Besplatna ONLINE pripremna nastava iz matematike i programiranja Obrazac za posmatranje casa Raspored zvonjenja Uputstvo za pisanje maturskog rada Šablon za maturski rad Fondacija Života Vranić Javna nabavka kupovina struje Standardi kompetencija SU licni plan SU Bodovanje SU Prva strana e-izdanja "Gimnazijalca"

DEC042017
Seminar za nastavnike

Za grupu od 30 nastavnika organizovan je, 2.11.2017. godine, seminar ''Od predrasuda i stereotipa do diskriminacije i nasilјa''. Na seminaru su obrađene sledeće teme: 1. Predrasude i stereotipi; 2. Diskriminacija kao princip konvencije o pravima deteta; 3. Zaštita od diskriminacije; i 4. Zaštita od nasilјa, zlostavlјanja i zamenarivanja.
Opšti cilјevi seminara realizovani su kroz: osvešćivanje funkcionisanja modela od stereotipa i predrasuda do diskriminacije i nasilјa i osnaživanje škole da reaguje i preduzima mere prevencije i intervencije uz učešće učenika.
Kroz specifične cilјeve seminara realizovano je i: 1.Upoznavanje sa pojmom predrasuda i stereotipa, osvešćivanje mehanizama nastajanja i posledice (identifikovanje mehanizama nastanka; 2. Razlikovanje opisa od tumačenja; 3. Upoznavanje sa opasnostima; 4. Upoznavanje sa načinima njihovih prevazilaženja; 5. Produblјivanje znanja o diskriminaciji (iskustvo suočavanja sa težinom socijalne izolacije, stavlјanje u tuđu poziciju, upoznavanje sa pojmom, opasnostima, primerima diskriminacije u u OV sistemu; 6. Prepoznavanje primera; 7. Upoznavanje sa mehanizmima reagovanja i nivoi odgovornosti). 8. Upoznavanje sa pojmom i vrstama nasilјa (razlikovanje oblika nasilnog ponašanja prema vrsti i intenzitetu; prepoznavanje aktera koji se uklјučuju u rešavanje slučajeva nasilјa, zavisno od intenziteta.
Seminar je zaveden pod kataloškim brojem 59, iz treće je kompetencije i četvrtog prioriteta. Svi nastavnici dobili su po 8 sati stručnog usavršavanja. Realiyovan seminar ocenjen je visokom ocenom.

Autor: Emilija Stanković, pedagog

25. april. OBAVEŠTENјE – PRIJAVA ZA POLAGANјE PRIJEMNIH ISPITA
25. april. POZIV ZA UPIS U RAČUNARSKO ODELjENjE
24. april. Izveštaj o poseti SANU
15. april. Republičko takmičenje iz stranih jezika
12. april. DSD ispiti 2018.
06. april. Takmičenje „Dabar“
28. mart. ELTA ECO Challenge
27. mart. Državno takmičenje iz fizike