DEC152017
Harry Potter Quiz

14. decembra je u Užičkoj gimnaziji održan kviz posvećen dvadesetom rođendanu Harija Potera, koji su u potpunosti osmislile i pripremile učenice II7, Marija Cvijović, Nevena Baković i Aleksandra Virić. Dvadeset učenika svih razreda Gimnazije, podeljenih u četiri ekipe - kuće - Hufflepuff, Slytherin, Ravenclaw i Gryffindor, kroz osam takmičarskih igara pokazalo je koliko znaju o svom omiljenom junaku i dešavanjima u školi Hogwarts. Pobednik ovog zanimljivog takmičenja bila je ekipa Hufflepuff u sastavu Ana Djurić I2, Veljko Lukić III2, Milena Stevanović III2, Igor Topalović III4 i Iva Dimitrijević III5. Nagrade najboljima kao i svim učesnicima kviza obezbedili su izdavačka kuća Pearson i nastavnici engleskog jezika Užičke gimnazije.

Autor: Svetlana Gavrilović

09. januar. Javni čas ruskog jezika
26. decembar. Nemačko veče
20. decembar. Literary Contest: “I’m Nobody, who are you?”
15. decembar. Užički parlamentarci u poseti Srpskoj akademiji nauka i umetnosti
14. decembar. Bronzana medalja na Međunarodnoj naučnoj olimpijadi u Holandiji
12. decembar. Takmičenje „Dabar“
11. decembar. Omladinski likovni klub, 2017