Pripremna nastava iz matematike za prijemni ispit u računarsko odeljenje Spisak škola koje realizuju prijemni ispit za IT odeljenja Prijava za prijemni ispit za IT odeljenje Odluka o odlaganju početka drugog polugodišta Zašto upisati računarsko odeljenje Raspored pismenih vežbi u I polugodištu školske 2018-19 Obrazac za individualno praćenje ponašanja učenika Bodovanje strucnog usavrsavanja 18/19.godina Udžbenici za školsku 2018/19. Izvestaj o strucnom usavrsavanju - obrazac Lista za pracenje casova nastavnika Конкурсна документација за екскурзију у школској 2018-19.години. Latinski rečnik Besplatna ONLINE pripremna nastava iz matematike i programiranja Raspored zvonjenja Uputstvo za pisanje maturskog rada Šablon za maturski rad Fondacija Života Vranić Javna nabavka kupovina struje Standardi kompetencija SU licni plan SU Prva strana e-izdanja "Gimnazijalca"

JAN092018
Javni čas ruskog jezika

Javni čas ruskog jezika održan je 25. decembra 2017. godine povodom 125 godina od rođenja Marine Ivanovne Cvetajeve, ruske pesnikinje, jedne od naijizrazitijih predstavnika takozvanog Srebrnog veka u ruskoj poeziji. Tema ovog časa bili su život i stvaralaštvo ove izuzetne ličnosti. To je, ujedno, bila prilika da učenici, osim jezika, upoznaju i velikane ruske književnosti. Čas je realizovan u drugom razredu i učenici su se zaista potrudili da nadahnuto govore o Marini Cvetajevoj.
U realizaciji časa učestvovali su i njeni sunarodnici koji žive u Srbiji – Galina Ljubojević, Lena Draškić, Lena Tucović, Lena Basangova, Aljona Sokolova, Marina Kiblickaja, Lazar Basur i Tanja Basur. Javnom času su prisustvovali i gosti iz Ruskog doma, najznačajnije ustanove kulture Rusa u Srbiji – Olga Garifjanovna, načelnik za obrazovanje i Julija Aleksejevna Zorić, koordinator obrazovnih programa u Ruskom domu. Uvežene gošće zahvalile su se za brigu o očuvanju tradicije učenja ruskog jezika, a Užičkoj gimnaziji poklonile preko sto vrednih naslova i četiri geografske karte Rusije.
Naročito bismo istakli poziv da u Ruskom domu naši učenici, zajedno sa srednjoškolcima iz Beograda, učestvuju u programu koji se tradicionalno održava u maju mesece.
Posebnu zahvalnost za pomoć u pripremi ovog programa dugujemo horu Užičke gimnazije i profesoru Zoranu Župiću.

Autor: Branka Vukić

07. april. Republičko takmičenje iz stranih jezika