Obaveštenje o pripremnoj nastavi iz matematike za računarsko odeljenje Konkursna dokumentacija za ekskurziju školske 2018/2019 Окружно такмичење из страних језика Prijava za računarsko odeljenje Zašto upisati računarsko odeljenje? Latinski rečnik Besplatna ONLINE pripremna nastava iz matematike i programiranja Obrazac za posmatranje casa Raspored zvonjenja Uputstvo za pisanje maturskog rada Šablon za maturski rad Fondacija Života Vranić Javna nabavka kupovina struje Standardi kompetencija SU licni plan SU Bodovanje SU Prva strana e-izdanja "Gimnazijalca"

MAR272018
Državno takmičenje iz fizike
kategorija: Takmičenja

Od 21.-23.3.2018. u Nišu je održano Državno takmičenje iz fizike na kome su učestvovali učenici Užičke gimnazije: Petar Damjanović (I5) , Lazar Tejić (III 5) i Igor Topalović (III4) koji su ostvarili odlične rezultate.

Petar Damjanović –prva nagrada u kategoriji fermiona za učenike prvog razreda (mentor prof. Cmilјka Vasović)

Lazar Tejić –treća nagrada u kategoriji fermiona za učenike trećeg razreda (mentor prof. Snežana Jevđović). Lazar je osvajanjem ove nagrade oslobođen polaganja prijemnog ispita na ETF-u i Fizičkom fakultetu.

Igor Topalović-priznanje

Ovo takmičenje je jedno od prestižnih i vrlo zahtevnih takmičenja koja se održavaju na državnom nivou pošto učenici rešavaju izuzetno kompleksne zadatke koji zahtevaju odlično poznavanje fizike i matematike. Znanja koja učenici moraju posedovati za ovaj nivo takmičenja znatno prevazilaze okvire školskog gradiva i zbog toga učenici moraju da ulože puno dodatnog rada i napora da uz redovne školske obaveze ostvare dobar rezultat. Zbog toga su i ostvareni rezultati naših učenika za svaku pohvalu i poštovanje.

Autor: Snežana Jevđović, profesor fizike

25. april. OBAVEŠTENјE – PRIJAVA ZA POLAGANјE PRIJEMNIH ISPITA
25. april. POZIV ZA UPIS U RAČUNARSKO ODELjENjE
24. april. Izveštaj o poseti SANU
15. april. Republičko takmičenje iz stranih jezika
12. april. DSD ispiti 2018.
06. april. Takmičenje „Dabar“
28. mart. ELTA ECO Challenge
18. mart. Okružno takmičenje iz stranih jezika