Obrazac za individualno praćenje ponašanja učenika Bodovanje strucnog usavrsavanja 18/19.godina Udžbenici za školsku 2018/19. Izvestaj o strucnom usavrsavanju - obrazac Lista za pracenje casova nastavnika Конкурсна документација за екскурзију у школској 2018-19.години. Prijava za računarsko odeljenje Zašto upisati računarsko odeljenje? Latinski rečnik Besplatna ONLINE pripremna nastava iz matematike i programiranja Raspored zvonjenja Uputstvo za pisanje maturskog rada Šablon za maturski rad Fondacija Života Vranić Javna nabavka kupovina struje Standardi kompetencija SU licni plan SU Prva strana e-izdanja "Gimnazijalca"

MAJ152018
Besmrtni puk

Akcija 'Besmrtni puk' organizovana je treći put zaredom 9. maja u Beogradu uz podršku Ambasade Rusije, Ruskog doma u Beogradu i Grada Beograda. U organizaciji učestvuje više srpskih i ruskih fondacija i medijskih kuća privrženih očuvanju sećanja na sve žrtve ratova protiv agresora. Pokret je nastao u Rusiji 2011. Godine, ali se za samo nekoliko godina proširio na 1200 gradova širom sveta.
Ove godine, trinaest učenika prvog razreda Užičke gimnazije koji uče ruski jezik, zajedno sa profesorkom ruskog jezika i članovima Udruženja sunarodnika u Srbiji 'Jedinstvo', pridružili su se akciji. Nakon svečanog polaganja venaca na platou kod Spomenika Oslobodiocima Beograda, više hiljada ljudi se priključilo povorci. Kolona se kretala do Skupštine Srbije, gde je upriličen koncert u čast Dana pobede nad fašizmom. Posle koncerta, u Domu sindikata je prikazan film 'Sobibor'.

Autor: Branka Vukić

04. novembar. Jesenji pozorišni festival