Obrazac za individualno praćenje ponašanja učenika Bodovanje strucnog usavrsavanja 18/19.godina Udžbenici za školsku 2018/19. Izvestaj o strucnom usavrsavanju - obrazac Lista za pracenje casova nastavnika Конкурсна документација за екскурзију у школској 2018-19.години. Prijava za računarsko odeljenje Zašto upisati računarsko odeljenje? Latinski rečnik Besplatna ONLINE pripremna nastava iz matematike i programiranja Raspored zvonjenja Uputstvo za pisanje maturskog rada Šablon za maturski rad Fondacija Života Vranić Javna nabavka kupovina struje Standardi kompetencija SU licni plan SU Prva strana e-izdanja "Gimnazijalca"

NOV042018
Jesenji pozorišni festival

Treći po redu Jesenji pozorišni festival na Mećavniku, počeo je 2. novembra.Tim povodom Aktiv profesora srpskog jezika Užičke gimnazije, organizovao je odlazak na dve pozorišne predstave.
Uvodna reč data je osnivaču festivala i našem poznatom reditelju Emiru Kusturici, koji je istakao:,,Ima strašne drame i komedije kod nas, ali način razmišljanja nije dovoljno fokusiran na ljudsku egzistenciju.More dobrih tema i pameti nalazi se ispod tržišta.”
Prva, održana u petak, jeste izvedba Narodnog pozorišta iz Sombora, pod nazivom ,,Kad bi Sombor bio Holivud”.Sledeće veče na scenu su izašli glumci Beogradskog dramskog pozorišta, sa fantastičnom predstavom Crna kutija, u režiji Andreja Nosova.
Na samom kraju fesivala, žiri koji su činili glumica Anica Dobra, reditelj Nikita Milivojevic i dramski pisac Maja Todorović, doneli su odluku da najbolja predstava pripadne studentima Akademije umetnosti iz Novog Sada, za komad ,,Dok čekamo Godoa.”
Želja Emira Kusturice bila je, ne samo u osnivanju zimskog fesivala filma, već i ovog jesenjeg, čime je istakao:,,Ovaj festival treba otvoriti jednom zauvek i na kraju ga nikad ne zatvoriti.”

Autor: Petar Mojsilović

03. novembar. Festival Evropskog filma