Raspored časova za školsku 2019/20 Raspored pismenih vežbi u I polugodištu školske 2019-20 Enjoy the Journey Udžbenici za školsku 2019/20. godinu Evidencija drustveno-korisnog rada DKR - saglasnost za roditelje DKR - obavestenje za roditelje Odeljenje za učenike sa posebnim sposobnostima za računarstvo i informatiku Učenici prirodno-matematičkog smera školske 19/20 Učenici društveno-jezičkog smera školske 19/20 Pripremna nastava iz matematike za prijemni ispit u računarsko odeljenje Prijava za prijemni ispit za IT odeljenje Zašto upisati računarsko odeljenje Obrazac za individualno praćenje ponašanja učenika Bodovanje strucnog usavrsavanja 18/19.godina Izvestaj o strucnom usavrsavanju - obrazac Lista za pracenje casova nastavnika Latinski rečnik Besplatna ONLINE pripremna nastava iz matematike i programiranja Raspored zvonjenja Uputstvo za pisanje maturskog rada Šablon za maturski rad Fondacija Života Vranić Standardi kompetencija SU licni plan SU Prva strana e-izdanja "Gimnazijalca"

DEC052019
Regionalni Dijalog za budućnost u Beogradu
kategorija: Seminari za učenike

Beogradski fond za političku izuzetnost će zajedno sa UN agencijama, UNDP, UNICEF i UNESCO, iz Bosne i Hercegovine, Crne Gore i Srbije a uz podršku UN fonda za izgradnju mira, do decembra 2020. godine raditi na sprovođenju regionalnog projekta Dijalog za budućnost, koji je usmeren na jačanje dijaloga i socijalne kohezije u/između Bosne i Hercegovine, Crne Gore i Srbije. Cilj projekta je jačanje poverenja u regionu kroz ostvarivanje dijaloga, davanje preporuka u pogledu politika i delovanja na polju zajedničkih prioriteta, pri čemu se promoviše društvena kohezija i međukulturalno razumevanje. Poseban fokus je stavljen na potrebe i važnosti uloge mladih kao neophodnog elementa za stabilan proces usmeren na budućnost saradnje u regionu.
Kroz projekat će se raditi sa mladima kao prioritetnom ciljnom grupom u cilju stvaranja grupe budućih lidera sa kapacitetima nove generacije liderskih veština baziranih na saradnji. Mladi će imati priliku da razgovaraju o izazovima koji posebno utiču na mlade, poput Globalnih Ciljeva održivog razvoja, obrazovanja, kulture i problema odliva mozgova. Mladi će stoga biti osnaženi da vode dijaloge, o pitanjima koja ih naročito pogađaju.
Uvodnim predavanjima Dijaloga za buducnost, u Beogradu prisustvovali su i učenici naše škole Mihailo Todorović, Luka Novaković i Petar Mojsilović.

Autor: Petar Mojsilović, učenik

27. decembar. Nemačko veče