Izvestaj o strucnom usavrsavanju - obrazac Lista za pracenje casova nastavnika Bodovanje strucnog usavrsavanja 17/18.godina Konačni rezultati prijemnog ispita iz matematike za odeljenja učenika sa posebnim sposobnostima za računarstvo i informatiku Rešenja prijemnog ispita iz matematike za računarsko odeljenje Конкурсна документација за екскурзију у школској 2018-19.години. Окружно такмичење из страних језика Prijava za računarsko odeljenje Zašto upisati računarsko odeljenje? Latinski rečnik Besplatna ONLINE pripremna nastava iz matematike i programiranja Raspored zvonjenja Uputstvo za pisanje maturskog rada Šablon za maturski rad Fondacija Života Vranić Javna nabavka kupovina struje Standardi kompetencija SU licni plan SU Prva strana e-izdanja "Gimnazijalca"

Bili su učenici Užičke gimnazije:

Dušan Popović, Dimitrije Tucović, Ljubomir Stojanović, Milutin Uskoković, pesnik Miloš Perović, sveštenik i pisac Tadija Kostić, filozof Dragiša Đurić, Zdravko Popović, Miloš T. Janjušević, akademik Nedeljko Divac, akademik Miladin Pećinar, inženjer hidrotehnike; akademik Danilo Rašković, profesor mehanike; fizičar Kirilo Savić, političar Slobodan Penezić Krcun, pesnik Slavko Vukosavljević, vajar Milan Vergović, akademik Zoran Gerzić, hirurg ; akademik Ljubomir Simović, pesnik, pesnici Milovan Vitezović, Ljubivoje Ršumović, i Radomir Andrić...