Bodovanje strucnog usavrsavanja 17/18.godina Konačni rezultati prijemnog ispita iz matematike za odeljenja učenika sa posebnim sposobnostima za računarstvo i informatiku Rešenja prijemnog ispita iz matematike za računarsko odeljenje Конкурсна документација за екскурзију у школској 2018-19.години. Окружно такмичење из страних језика Prijava za računarsko odeljenje Zašto upisati računarsko odeljenje? Latinski rečnik Besplatna ONLINE pripremna nastava iz matematike i programiranja Obrazac za posmatranje casa Raspored zvonjenja Uputstvo za pisanje maturskog rada Šablon za maturski rad Fondacija Života Vranić Javna nabavka kupovina struje Standardi kompetencija SU licni plan SU Prva strana e-izdanja "Gimnazijalca"

Bili su učenici Užičke gimnazije:

Dušan Popović, Dimitrije Tucović, Ljubomir Stojanović, Milutin Uskoković, pesnik Miloš Perović, sveštenik i pisac Tadija Kostić, filozof Dragiša Đurić, Zdravko Popović, Miloš T. Janjušević, akademik Nedeljko Divac, akademik Miladin Pećinar, inženjer hidrotehnike; akademik Danilo Rašković, profesor mehanike; fizičar Kirilo Savić, političar Slobodan Penezić Krcun, pesnik Slavko Vukosavljević, vajar Milan Vergović, akademik Zoran Gerzić, hirurg ; akademik Ljubomir Simović, pesnik, pesnici Milovan Vitezović, Ljubivoje Ršumović, i Radomir Andrić...