Talentovana učenica odeljenja III3 Užičke gimnazije Jana Kujundžić (treća odozdo s leva, stoji) zauzela je prvo mesto na literarnom konkursu "Zoran Todosijević" održanom 26. marta u Tehničkoj školi "Radoje Ljubičić" u Užicu. Pobedila je temom "Ja se noćas plašim sebe i ja sam strahujem od svoje seni". Jovana Cerovac, učenica trećeg dva bila je druga. Dobitnik treće nagrade se i dalje ne zna. Naime, po jedna učenica gimnazija i Umetničke škole imaju istu šifru (?!) pa se ne zna kome pripada bronzano odličje.
Ovaj literarni konkurs se održava već dugi niz godina u čast preminulom profesoru filozofije u "Radoju Ljubičiću", Zoranu Todosijeviću i kako kažu organizatori i osnivači jedan je od najbrojnijih i iz ugla kvaliteta, najboljih konkursa, ne samo u Užicu, već u čitavoj Srbiji.
Na konkursu je učestvovalo preko 100 kandidata, a pored pobedničke teme, ljubitelji pisanja imali su još tri naslova pri izboru "Medved", "Oaza" i "Dribling".
Dodela nagrada za literarni i likovni konkurs, koji organizuje Kolo srpskih sestara, povodom Materica, održana je 24. decembra 2022. godine u Parohijskom domu u Užicu. Na literarnom konkursu prvu nagradu osvojila je učenica naše škole Nevena Krstić III5. ...(opširnije)
U sredu 7. 12. 2022. godine učenici prvog i trećeg razreda Užičke gimnazije posetili su u pratnji profesora Narodno pozorište u Užicu i pogledali predstavu Svinjski otac. Imali smo tu čast i zadovoljstvo da nam glumci u petak 16. 12. 2022. uzvrate posetu i uzmu učešće na tribini Drama „Svinjski otac” u očima novih generacija. Tribini je prisustvovao veliki broj učenika, a učenicima su se obratili i na pitanja odgovarali ...(opširnije)