Na danasnji dan, 26.septembra...

piše: Sofija Lazarević III3

1371.- U bici na desnoj obali reke Marice kod Černomena, Turci su porazili braću Mrnjavčević, kralja Vukašina i despota Uglješu, koji su poginuli u boju, čime je propao pokušaj zaustavljanja prodora Osmanlija na Balkan.

1580.- Frensis Drejk, prvi Englez koji je oplovio svet u vratio se u Plimut, u Englesku.

1826.- Rodjen je Ljubomir Nenadović, srpski pisac i član Srpske kraljevske akademije.

1860.- Umro je srpski knez Miloš Obrenovic, vodja Drugog srpskog ustanka, knez (1815. do 1839. i od 1958. do smrti) koji je postavio temelj nezavisnosti Srbije.

1893.- Rodjen je srpski pisac Miloš Crnjanski.

1941.- U Užicu su u Drugom svetskom ratu (dva dana posle oslobođenja grada) proradile partizanske fabrike municije i tekstila, u kojima su tkani zavoji i rublje za borce.

1960.- Kubanski predsednik Fidel Kastro održao je najduži govor u istoriji UN. Govor je trajao 4 sata i 29 minuta.

Gimanzijalci donirali osnovcima knjige za biblioteku

Danas su đaci naše škole bili u poseti OŠ „Aleksa Devojić” Sevojno, IO Krvavci. Tom prilikom donirali su knjige njihovoj školskoj biblioteci. Ugostili su ih direktorka škole i učiteljica Ljiljana Veizović sa učenicima trećeg razreda, koji su pripremili prigodan program. Sa učenicima su išli profesor Slavko Marković i profesor Igor Marjanović. ...(opširnije)

 
Promocija romana „Razbila nas zvečka”

Danas se u našoj školi održala promocija knjige ,,Razbila nas zvečka”, a predstavila ju je upravo njena autorka Tijana Sovilj sa gošćama Ružicom Dabić i Gordanom Danilović. Knjiga je namenjena upravo nama, priča o skupu realnih dešavanja mladih koje je naša autorka saslušala. Likovi su "živi", atmosfera realna, a svaka priča iskrena je ispovest nekog deteta. Osim Tijane, sve oči bile su uperene i u đake Tehničke škole „Novi Beograd” ...(opširnije)