JUL252022
Pestalozzi 2022.

U saradnji sa užičkim Centrom za prava deteta, učenici naše škole imali su priliku da provedu dve sedmice (10. jul - 24. jul) na letnjem kampu u dečjem selu Pestaloci u Trogenu, u Švajcarskoj. Kamp je internacionalnog karaktera, pa su učenici upoznali drugare iz različitih zemalja: Italije, Švajcarske, Ukrajine, Hrvatske, Poljske, Makedonije i Moldavije. Učenici su pohađali radionice na kojima su se upoznali sa različitim temama kao što su: ljudska prava, identitet, mediji, LGBT zajednica...Slobodno vreme su iskoristili za posetu Cirihu, Rajninim vodopadima i planini Sentis.U Švajcarskoj su boravili:Julijana Irić, Nemanja Delić, Andrija Ljujić, Ina Kopunović, Ivana Karaičić, Nikola Majkić, Maksim Zečević, Dušan Milanović, Lena Ljubojević, Iva Žunić, Sara Karaklajić, Uroš Burlić, Mateja Andrić, Andrijana Cicvarić i Jovan Jovanović.

Autor: Isidora Šiljak

06. decembar. BBC100 kviz
30. novembar. Best in English 2022
28. novembar. Онлајн презентација о бесплатним стипендијама Руске Федерације за грађане Републике Србије
24. oktobar. XXII Nedelja italijanskog jezika u svetu
24. oktobar. Empowered by Young Writers
12. oktobar. Izveštaj sa izleta prvaka Užičke gimanzije
28. septembar. Evropski dan jezika 2022.
31. avgust. Mali izveštaj za školsku 2021/2022. godinu